Orar servicii medicale pe specialităţi

Informaţii despre structura paginii şi modul de accesare a datelor.
Fiecare specialitate medicală este titlu de nivel 2. Numele fiecărui medic sau specialist dintr-o specialitate medicală este buton şi poate fi apăsat. Prin apăsare, tasta SPAŢIU sau tasta ENTER, se poate accesa secţiunea care conţine orarul medicului sau specialistului respectiv. Cititorul dumneavoastră de ecran vă va informa despre starea secţiunii respective, "extinsă sau "redusă". Recomandare : căutaţi între titlurile de nivel 2 specialitatea medicală de care aveţi nevoie şi apoi accesaţi programul medicilor din specialitatea respectivă.


Orarul medicilor şi specialiştilor Centrului poate suferi modificări neplanificate. De aceea vă rugăm să contactaţi Centrul nostru pentru detalii suplimentare.
Vă mulţumim.


Analize de laborator

Cabinetul de recoltări pentru analize se află la parterul noii clădiri a Spitalului General. Personalul Centrului vă va îndruma către noua locaţie.

Programul Laboratorului
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri07:00 - 19:00
Sâmbătă şi Duminică07:00 - 11:00
Atentionare !

În funcţie de volumul de lucru, programul poate suferi modificări. Vă rugăm să verificaţi telefonic programul de recoltare în zilele de Sâmbătă şi Duminică.

Atentionare !

În atenţia beneficiarilor de servicii decontate de Casa de Asigurări de Sănătate :
Programul Laboratorului în cadrul contractului cu C.A.S. este de Luni până Vineri, în intervalul orar 07:00 - 19:00. În zilele de Sâmbătă, Duminică şi Sărbători legale nu este program.

Alergologie şi Imunologie clinică

Dr. Elena Violeta Mădălan, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi14:00 - 20:00
Atentionare !

În data de 17 noiembrie, Dr. Elena Violeta Mădălan nu are program.

Boli infecţioase şi tropicale

Prof. Dr. Petre Calistru, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, competenţă Boli tropicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri8 noiembrie şi 22 noiembrie, între 09:00 - 11:00.

Prof. Dr. Emanoil Ceauşu, medic primar, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Vineri16:00 - 19:00

Dr. George Sebastian Gherlan, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, asistent universitar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi14:30 - 15:30 şi 16:30 - 18:00
Marţi14:30 - 16 şi 17:00 - 18:00
Miercuri14:30 - 15:00 şi 16:30 - 20:00
Vineri14:30 - 16:00
Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi15:30 - 18
Marţi14:30 - 18:00
Miercuri15:00 - 20:00
Vineri14:30 - 16:00
Atentionare !

În data de 3 noiembrie, Dr. George Sebastian Gherlan nu are program.

Dr. Mădălina Neaţă, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Dr. Rodica Rusu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri14:00 - 16:00

Cardiologie

Dr. Liliana Ştefan, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 20
Marţi şi Joi08:00 - 14:00
Program ecografie cardiacă
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri16:00 - 20:00
Marţi, Joi şi Vineri08:00 - 09:30 şi 10:30 - 11:00

Dr. Eliza Acatrinei, medic specialist, şef Compartiment Cardiologie, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Joi14:00 - 20:00
Program ecografie cardiacă
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 10:00
Marţi, Miercuri şi Vineri13:00 - 14:00
Joi14:00 - 14:30 şi 16:30 - 18:30

Dr. Ramona Bică, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri09:30 - 16:00
Marţi09:30 - 11:00 şi 11:30 - 13:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri09:30 - 11:00, 11:30 - 13:00 şi 15:30 - 16:00
Program ecografie cardiacă
ZiuaIntervalul orar
Luni09:30 - 15:30
Marţi13:00 - 15:30
Miercuri09:30 - 14:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri13:00 - 16:00
Atentionare !

În perioada 15 noiembrie - 17 noiembrie, Dr. Ramona Bică nu are program.

Dr. Angelica Nour-Dincă, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Joi08:00 - 14:00
Marţi şi Vineri08:00 - 14:00 şi 16:00 - 19:00
Atentionare !

În perioada 7 noiembrie - 10 noiembrie, Dr. Angelica Nour-Dincă nu are program.

Electrocardiogramă de efort

Program electrocardiogramă de efort (ECG)
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00
Atentionare !

ECG de efort se face doar cu recomandare scrisa de la medicul specialist cardiolog. De asemenea, este necesara prezentarea unei ecografii cardiace de data recenta.

Arteriograf Tensiomed

Program Arteriograf Tensiomed
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Chirurgie generală

Conf. Univ. Dr. Laurenţiu Beluşică, medic primar, competenţă laparoscopie, chirurgie hepatică, ecografie generală, doctor în ştiinţe medicale, şef Compartiment Specialităţi chirurgicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri14:00 - 16:00

Dr. Alexandru Bumbac, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 14:00
Marţi, Miercuri şi Joi08:00 - 15:30
Vineri08:00 - 15:00

Dr. Horia Stoicescu, medic specialist, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Dr. Manuela Iancu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni11:00 - 18:00
Marţi, Miercuri, Joi şi Vineri08:00 - 14:00

Dr. Anna-Maria Tănase, medic primar

Program consultaţie şi ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi17:30 - 20:00

Dr. Dumitru Cristinel Bădiu, medic primar, asistent universitar, doctor în ştiinţe medicale, competenţă chirurgie laparoscopică, competenţă chirurgie oncologică

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi, Joi şi Vineri14:00 - 16:00

Dr. Răzvan Gabriel Borcan, medic specialist, competenţă chirurgie laparoscopică, asistent universitar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi şi Miercuri15:30 - 18:00

Dr. Marian Simion, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi14:00 - 20:00

Dr. Sorin Şoşoiu - medic primar, competenţă chirurgie laparoscopică

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri12:00 - 14:00

Chirurgie oftalmologică

Dr. Aida Geamănu, medic primar oftalmolog, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
SâmbătăData va fi anunţată.

Chirurgie oncologică

Dr. Cezar Stroescu, medic primar chirurgie oncologică

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Joi16:30 - 19:00

Dr. Gabriel Gogescu, medic primar chirurgie oncologică (gineco-oncologie)

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Joi12:00 - 14:00

Chirurgie O.R.L.

Prof. Dr. Codruţ Sarafoleanu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri12:00 - 14:00

Dr. Claudiu Manea, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, conferenţiar universitar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri12:00 - 14:00

Dr. Daniela Mischie, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, competenţă în chirurgie endoscopică O.R.L.

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Sâmbătă10:30 - 12:30

Chirurgie pediatrică

Dr. Viorel Danilă, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni20 noiembrie, între 14:00 - 15:00

Chirurgie plastică, estetică şi reparatorie

Dr. Ana-Luminiţa Bănacu, medic primar chirurgie plastică şi reparatorie

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni17:00 - 19:00

Dr. Patrick Semionov, medic specialist chirurgie plastică

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Marţi până Vineri14:00 - 17:00

Chirurgie vasculară

Prof. Dr. Mircea Emil Pătruţ, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi09:00 - 10:30

Flebologie

Dr. Alexandru Bumbac, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Dr. Horia Stoicescu, medic specialist, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 11:00

Prof. Dr. Mircea Emil Pătruţ, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi09:00 - 10:30

Dermatologie şi Venerologie

Dr. Gabriela Florescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi14:00 - 20:00

Dr. Alina Crişan, medic specialist, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri15:30 - 20:00
Marţi, Joi şi Vineri09:30 - 13:30

Dr. Lavinia Icătoiu (Clonţia), medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 15:00
Marţi, Joi şi Vineri14:00 - 20:00

Prof. Dr. Oana Coman, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi12:00 - 14:00
Vineri11:30 - 12:30

Dr. Ioana Silvia Simian, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi08:00 - 11:00
Miercuri18:00 - 20:00
Joi10:00 - 12:00
Sâmbătă09:00 - 14:00

Diabet, nutriţie şi boli metabolice

Dr. Raluca Sanda Vişan, medic primar Diabet, nNutritie & boli metabolice

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri09:00 - 10:00 ; 15:00 - 18:30

Dr. Marilena Constantin, medic specialist Diabet, nutriţie şi boli metabolice, medic primar Medicină generală

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri09:00 - 12:30 ; 15:00 - 20:00
Sâmbătă08:30 - 12:30
Duminică10:30 - 14:30

Endocrinologie

Dr. Cristina Daniela Ene, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi, Joi şi Vineri08:00 - 14:00
Miercuri09:30 - 14:00 şi 15:00 - 18:00
Program ecografie tiroidă
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi08:00 - 11:00
Marţi10:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 09:30 şi 15:00 - 17:00
Vineri08:00 - 10:00

Epidemiologie imunizări vaccinuri

Dr. Tatiana Carata-Dejoianu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Joi08:00 - 15:00
Vineri08:00 - 14:00

Gastroenterologie

Dr. Horaţiu Teodorescu, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, şef Compartiment Gastroenterologie

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 13:30
Marţi14:30 - 16:30
Miercuri08:00 - 13:30
Joi12:00 - 14:00
Vineri08:00 - 09:00 şi 12:00 - 14:00
Program endoscopie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:30 - 14:00
Program colonoscopie
ZiuaIntervalul orar
Joi08:00 - 12:00
Vineri09:00 - 12:00
Atentionare !

În perioada 1 noiembrie - 3 noiembrie, Dr. Horaţiu Teodorescu nu are program.

Dr. Cristina Ghiaţă, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni12:00 - 14:00
Marţi11:00 - 12:00
Miercuri08:00 - 09:00 şi 11:00 - 13:00
Joi09:00 - 11:00 şi 13:00 - 15:00
Vineri09:00 - 11:00 şi 13:00 - 14:00
Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni11:00 - 12:00
Marti12:00 - 14:00
Miercuri09:00 - 11:00 şi 13:00 - 14:00
Joi08:00 - 09:00, 11:00 - 13:00 şi 15:00 - 16:00
Vineri08:00 - 09:00 şi 11:00 - 13:00

Dr. Mărioara Casian, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 12:00
Marţi12:00 - 17:00
Miercuri09:00 - 11:00 şi 13:00 - 15:00
Joi şi Vineri08:00 - 09:00 şi 11:00 - 13:00
Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni12:00 - 14:00
Marţi11:00 - 12:00 şi 14:00 - 17:00
Miercuri08:00 - 09:00, 11:00 - 13:00 şi 15:00 - 16:00
Joi şi Vineri09:00 - 11:00 şi 13:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 1 noiembrie - 3 noiembrie, Dr. Mărioara Casian nu are program.

Dr. Irina Ungureanu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Vineri14:00 - 20:00
Marţi, Miercuri şi Joi08:00 - 14:00

Dr. Andreea Cazan, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri, Joi şi Vineri17:00 - 20:00

Ginecologie şi Obstetrică

Dr. Claudia Daniela Ştefănescu, medic primar, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi şi Joi08:00 - 14:00 şi 16:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 15:00
Program ecografie endovaginală, de sarcină, monitorizare ovulaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi şi Joi16:00 - 20:00
Miercuri10:00 - 14:00
Vineri13:00 - 15:00

Dr. Aliona Chiriţă, medic specialist

Program consultaţie şi ecografie endovaginală, de sarcină, monitorizare ovulaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi14:00 - 20:00
Vineri13:00 - 20:00

Dr. Elena Borza, medic primar

Program ecografie endovaginală
ZiuaIntervalul orar
Miercuri17:00 - 19:00
Joi17:00 - 20:00

Hematologie

Dr. Anca Aparu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri, Joi şi Vineri08:00 - 14:00
Marţi14:00 - 20:00

Medicina generală

Dr. Marilena Constantin, medic primar Medicină generală, medic specialist Diabet, nutriţie şi boli metabolice

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri15:00 - 20:00
Sâmbătă08:30 - 12:30
Duminică10:30 - 14:30

Dr. Anca Maria Cernea, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Marţi14:30 - 20:00
Joi08:00 - 14:00

Dr. Tatiana Carata-Dejoianu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Joi08:00 - 15:00
Vineri08:00 - 14:00

Dr. Viorica Ivanciu, medic Medicină generală

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi, Miercuri şi Vineri08:00 - 13:00
Joi14:00 - 20:00
Atentionare !

În perioada 1 noiembrie - 13 noiembrie, Dr. Viorica Ivanciu nu are program.

Medicina internă

Prof. Dr. Daniela Bartoş, medic primar Boli interne, medic specialist Cardiologie, medic specialist Sănătate publică, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi16:00 - 18:00

Dr. Magdalena Zidu, medic primar, competenţă ecografie generală şi aparat locomotor, şef Compartiment Medicină internă

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 14:00 şi 14:30 - 17:30
Marţi13:00 - 19:00
Miercuri08:00 - 14:00 şi 14:30 - 16:00
Joi09:00 - 14:00 şi 14:30 - 16:00
Vineri09:00 - 15:00
Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 14:00 şi 14:30 - 17:30
Marţi13:00 - 16:30 şi 18:30 - 19:00
Miercuri08:00 - 14:00 şi 14:30 - 16:00
Joi09:00 - 14:00 şi 14:30 - 16:00
Vineri09:00 - 15:00
Program ecografie aparat locomotor şi de părţi moi
ZiuaIntervalul orar
Luni09:00 - 10:00 şi 14:30 - 17:30
Marţi13:00 - 14:00 şi 18:30 - 19:00
Miercuri14:30 - 15:00
Joi09:00 - 14:00
Vineri10:00 - 13:00

Dr. Eliza Acatrinei, medic primar, şef Compartiment Cardiologie, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Joi14:00 - 20:00
Program ecografie cardiacă
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 10:00
Marţi, Miercuri şi Vineri13:00 - 14:00
Joi14:00 - 14:30 şi 16:30 - 18:30

Dr. Irina Ungureanu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Vineri14:00 - 20:00
Marţi, Miercuri şi Joi08:00 - 14:00

Prof. Dr. Coman Tănăsescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni17:00 - 20:00

Dr. Angelica Nour-Dincă, medic primar

Program consultaţie şi ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Joi08:00 - 14:00
Marţi şi Vineri08:00 - 14:00 şi 16:00 - 19:00
Atentionare !

În perioada 7 noiembrie - 10 noiembrie, Dr. Angelica Nour-Dincă nu are program.

Dr. Marta Albulescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi şi Joi08:00 - 13:30
Miercuri14:00 - 18:00

Dr. Daniela Nicoleta Popescu, medic specialist, competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri16:00 - 20:00
Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Miercuri18:00 - 20:00
Program ecografie aparat locomotor
ZiuaIntervalul orar
Miercuri17:00 - 20:00

Dr. Paul Mâinea, medic primar, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi şi Vineri10:00 - 15:30
Miercuri şi Joi14:00 - 20:00
Sâmbătă09:00 - 12:00

Nefrologie

Prof. Dr. Alexandru Ciocâlteu, medic primar Nefrologie-Dializă, medic primar Medicină internă, competenţă ecografie reno-urinară, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi14:30 - 16:00

Dr. Loredana Lazariuc, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni13:00 - 16:00
Marţi şi Joi11:00 - 14:00
Miercuri şi Vineri09:00 - 11:00

Dr. Livia Stoica, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri15:00 - 16:00

Neurologie adulţi

Dr. Ioan Păunescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri şi Vineri11:00 - 14:00

Dr. Mihnea Pastia, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi şi Joi15:00 - 18:30

Neurochirurgie

Prof. Dr. Danil Adam, medic primar Neurochirurgie

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Joi15:00 - 17:00

Oftalmologie

Dr. Raluca Ungureanu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri08:30 - 14:30
Marţi şi Joi14:00 - 20:00

Dr. Corina-Ioana Avram, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:30 - 20:00
Marţi şi Joi08:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 27 noiembrie - 30 noiembrie, Dr. Corina-Ioana Avram nu are program.

Dr. Elena Livia Popescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Sâmbătă09:00 - 12:00

Dr. Aida Geamănu, medic primar Oftalmologie, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
SâmbătăData va fi anunţată.

Oncologie

Prof. Dr. Ion Bălănescu - medic primar Oncologie generala, ginecologie oncologica si chimioterapie, medic titular al Academiei de Ştiinţe Medicale

Program consultaţie
Pentru informaţii în legătură cu programul Prof. Dr. Ion Bălănescu, vă rugăm să contactaţi Centrul nostru la numărul de telefon 021 317.95.03 sau să trimiteţi un e-mail la adresa centru [at] cdt-babes.ro.

Ortopedie şi Traumatologie

Dr. Laura Liliana Florescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni14:30 - 19:00
Marţi şi Joi09:00 - 11:30

Prof. Dr. Dumitru Stănculescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi14:30 - 17:00
Miercuri15:00 - 17:00

Dr. Marius Stănescu, medic primar; competenţă în chirurgia artroscopică, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Vineri3 noiembrie, între 16:00 - 19:30.

Dr. Gheorghe Pavelescu, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, competenţă chirurgie spinală

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri şi Vineri08:00 - 13:00
Joi12:00 - 15:00

Dr. Ioan Marian Fodor, medic primar Ortopedie pediatrică

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Joi23 noiembrie, între 17:30 - 18:00

ORL Otorinolaringologie

Dr. Larisa Boacă, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi08:00 - 14:00
Marţi şi Miercuri14:00 - 20:00
Vineri3 noiembrie şi 17 noiembrie, între 08:00 - 14:00
10 noiembrie şi 24 noiembrie, între 14:00 - 20:00

Dr. Feţeanu Cătălina, medic primar, competenţă LASER ORL

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri14:00 - 20:00
Marţi şi Joi08:00 - 14:00
Vineri10 noiembrie şi 24 noiembrie, între 08:00 - 14:00
3 noiembrie şi 17 noiembrie, între 14:00 - 20:00

Dr. Ramona Ungureanu, medic primar, supraspecializare Foniatrie

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi14:00 - 20:00
Marţi şi Miercuri08:00 - 14:00
Vineri10 noiembrie şi 24 noiembrie, între 08:00 - 14:00
3 noiembrie şi 17 noiembrie, între 14:00 - 20:00
Atentionare !

În data de 2 noiembrie Dr. Ramona Ungureanu nu are program.

Dr. Daniela Mischie, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, competenţă chirurgie endoscopică ORL

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Sâmbătă10:30 - 12:30

Pediatrie

Dr. Adela Brînzan, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi14:00 - 20:00
Vineri10 noiembrie şi 24 noiembrie, între 08:00 - 14:00
3 noiembrie şi 17 noiembrie, între 14:00 - 20:00

Dr. Daniela Popescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri14:00 - 20:00
Marţi şi Joi08:00 - 14:00
Vineri3 noiembrie şi 17 noiembrie, între 08:00 - 14:00
10 noiembrie şi 24 noiembrie, între 14:00 - 20:00

Dr. Rodica Rusu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri14:00 - 16:00

Pneumologie

Dr. Luminiţa Ambert, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni11:00 - 13:30
Marţi08:00 - 11:00
Joi14:30 - 17:30

Psihiatrie

Dr. Elena Călinescu, medic specialist, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi şi Miercuri14:00 - 20:00
Joi şi Vineri08:00 - 14:00

Dr. Rodica Cristina Dogaru, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 14:00 şi 15:00 - 18:00
Marţi şi Miercuri08:00 - 14:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri10:00 - 12:00 şi 14:00 - 20:00

Psihologie

Cornelia Haidar, psiholog clinician (autonom), psiholog Psihologia transporturilor (în supervizare), psiholog Psihologia muncii şi organizaţională (în supervizare), psihoterapeut (în supervizare)

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri14:00 - 20:00
Marţi şi Joi08:00 - 14:00
Vineri3 noiembrie şi 17 noiembrie, între 08:00 - 14:00
10 noiembrie şi 24 noiembrie, între 14:00 - 20:00

Eugenia Fedorovici, psiholog clinician

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi şi Joi10:00 - 21:00
Miercuri14:00 - 21:00

Andreea Fifială, psiholog clinician, psiholog Psihologia muncii şi organizaţională

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi14:00 - 20:00
Vineri10 noiembrie şi 24 noiembrie, între 08:00 - 14:00
3 noiembrie şi 17 noiembrie, între 14:00 - 20:00

Psihoterapie

Cornelia Haidar, psiholog clinician (autonom), psiholog Psihologia transporturilor (în supervizare), psiholog Psihologia muncii şi organizaţională (în supervizare), psihoterapeut (în supervizare)

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri14:00 - 20:00

Reumatologie

Prof. Dr. Coman Tănăsescu, medic primar Reumatologie, medic primar Medicină internă

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri17:00 - 20:00

Dr. Magdalena Zidu, medic specialist, competenţă ecografie generala si aparat locomotor

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 14:00 şi 14:30 - 17:30
Marţi13:00 - 19:00
Miercuri08:00 - 14:00 şi 14:30 - 16:00
Joi09:00 - 14:00 şi 14:30 - 16:00
Vineri09:00 - 15:00

Dr. Daniela Nicoleta Popescu, medic specialist; competenţă ecografie generala si aparat locomotor

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri16:00 - 20:00

Stomatologie, Clinica de Ortodonţie şi estetică dentofacială Dr. Anca Oltean

Dr. Anca Oltean, medic primar Ortodonţie

Program consultaţie, intervenţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi12:00 - 20:00
Miercuri08:30 - 12:30
Joi13:30 - 20:00

Stomatologie, Clinica Stomatologică Dr. Zaharia

Pedodonţie şi Odontoterapie
    Dr. Sofia Zaharia, medic specialist Stomatologie generală

Program consultaţie, intervenţie
ZiuaIntervalul orar
Luni09:00 - 19:00
Miercuri14:00 - 19:00
Vineri17:00 - 19:00

Protetică dentară
    Dr. Stătescu Eveline, medic specialist Protetică dentară

Program consultaţie, intervenţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi09:00 - 13:00
Joi14:00 - 19:00

Stomatologie, Cabinet Medical Individual Dr. Petronela Macovei

Dr. Petronela Macovei, medic dentist

Program consultaţie, intervenţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri13:00 - 20:00
Marţi, Joi şi Vineri10:00 - 16:00

Urologie şi Andrologie

Dr. Radu-Ioan Vărşăndan, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Joi08:00 - 14:00
Vineri09:00 - 14:00
Program ecografie urologică
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Joi09:30 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00
Vineri09:00 - 14:00

Dr. Seyed Aghamiri, medic primar, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 13:00 şi 14:00 - 15:30
Marţi, Miercuri şi Joi08:00 - 14:00
Vineri08:00 - 09:00 şi 09:30 - 14:00
Program ecografie urologică
ZiuaIntervalul orar
Luni14:30 - 15:30
Marţi08:00 - 09:30
Vineri08:00 - 09:00

Ecografie generală

Urgenţe ecografie generală în zilele de luni, marţi şi vineri, în intervalul orar 08:00 - 09:00.

Dr. Magdalena Zidu, medic primar Medicină internă, competenţă ecografie generală şi aparat locomotor, şef Compartiment Medicină internă

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 10:00
Marţi13:00 - 14:00, 15:00 - 16:30 şi 18:30 - 20
Miercuri08:00 - 10:00 şi 13:00 - 16:00
Joi şi Vineri09:00 - 15:00

Dr. George Gherlan, medic primar Boli infecţioase, doctor în ştiinţe medicale, asistent universitar

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi14:30 - 15:30 şi 16:30 - 18:00
Marţi14:30 - 16 şi 17:00 - 18:00
Miercuri14:30 - 15:00 şi 16:30 - 20:00
Vineri14:30 - 16:00

Dr. Cristina Ghiaţă, medic specialist Gastroenterologie

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni11:00 - 12:00
Marti08:00 - 11:00 şi 12:00 - 14:00
Miercuri09:00 - 11:00 şi 13:00 - 14:00
Joi08:00 - 09:00, 11:00 - 13:00 şi 15:00 - 16:00
Vineri08:00 - 09:00 şi 11:00 - 13:00

Dr. Mărioara Casian, medic specialist Gastroenterologie

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 11:00 şi 12:00 - 14:00
Marţi11:00 - 12:00
Miercuri08:00 - 09:00, 11:00 - 13:00 şi 15:00 - 16:00
Joi şi Vineri09:00 - 11:00 şi 13:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 1 noiembrie - 3 noiembrie, Dr. Mărioara Casian nu are program.

Dr. Mihai Mavru, medic primar chirurg

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Joi16:00 - 19:00

Dr. Angelica Nour-Dincă, medic primar Medicină internă

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Joi08:00 - 14:00
Marţi şi Vineri08:00 - 14:00 ; 16:00 - 19:00
Atentionare !

În perioada 7 noiembrie - 10 noiembrie, Dr. Angelica Nour-Dincă nu are program.

Dr. Geta Vancea, medic primar Boli infecţioase

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Miercuri16:00 - 18:00

Dr. Daniela Nicoleta Popescu, medic specialist Medicină internă, competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Miercuri18:00 - 20:00

Dr. Viorica Creţu, medic primar Pediatrie, doctor în ştiinţe medicale

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Marţi08:00 - 10:00
Atentionare !

Serviciul este acordat doar copiilor între 0 şi 18 ani.

Dr. Anna-Maria Tănase, medic primar Chirurgie generală

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi17:30 - 20:00

Ecografie cardiacă

Dr. Eliza Acatrinei, medic primar Medicină internă, medic specialist Cardiologie, şef Compartiment Cardiologie, doctor în ştiinţe medicale

Program ecografie cardiacă
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 10:00
Marţi, Miercuri şi Vineri13:00 - 14:00
Joi14:00 - 14:30 şi 16:30 - 18:30

Dr. Liliana Ştefan, medic primar Cardiologie

Program ecografie cardiacă
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri16:00 - 20:00
Marţi, Joi şi Vineri08:00 - 09:30 şi 10:30 - 11:00

Dr. Ramona Bică, medic specialist Cardiologie

Program ecografie cardiacă
ZiuaIntervalul orar
Luni09:30 - 15:30
Marţi13:00 - 15:30
Miercuri09:30 - 14:00
Joi14:00 - 20:00
Vineri13:00 - 16:00

Ecografie ginecologică endovaginală, ecografie de sarcină, monitorizare ovulaţie

Dr. Claudia Daniela Ştefănescu, medic primar Obstetrică şi Ginecologie, doctor în ştiinţe medicale

Program ecografie ginecologică
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi şi Joi16:00 - 20:00
Miercuri10:00 - 14:00
Vineri13:00 - 15:00

Dr. Aliona Chiriţă, medic specialist Obstetrică şi Ginecologie

Program ecografie ginecologică
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 10:00
Marţi şi Joi14:00 - 16:00
Vineri15:00 - 20:00

Dr. Elena Borza, medic primar Obstetrică şi Ginecologie

Program ecografie ginecologică
ZiuaIntervalul orar
Miercuri şi Joi16:30 - 20:00

Ecografie mamară

Dr. Aida Mihailovici, medic specialist Radiologie şi Imagistică medicală

Program ecografie mamară
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi11:00 - 15:30
Marţi şi Vineri09:30 - 14:00
Miercuri09:30 - 15:00

Ecografie tiroidă

Dr. Cristina Daniela Ene, medic specialist Endocrinologie

Program ecografie tiroidă
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi08:00 - 11:00
Marţi10:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 09:30 şi 15:00 - 17:00
Vineri08:00 - 10:00

Ecografie vasculară şi Doppler

Dr. Marinela Circa – medic primar Cardiologie, competenţă ecografie Doppler vascular

Program ecografie vasculară şi Doppler
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri15:00 - 19:00

Dr. Rafael Halpern – medic primar Chirurgie aardiovasculară, competenţă ecografie Doppler vascular

Program ecografie vasculară şi Doppler
ZiuaIntervalul orar
Luni15:45 - 19:00
Miercuri14:30 - 18:00
Vineri14:30 - 17:00

Ecografie urologică

Dr. Radu-Ioan Vărşăndan, medic primar Urologie

Program ecografie urologică
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri, Joi şi Vineri08:00 - 11:00
Marţi08:00 - 14:00

Dr. Seyed Aghamiri, medic primar Urologie, doctor în ştiinţe medicale

Program ecografie urologică
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri09:00 - 11:00 ; 15:00 - 20:00
Marţi08:30 - 13:30
Joi09:00 - 11:00

Ecografie aparat locomotor

Dr. Magdalena Zidu, medic primar Medicină internă, medic specialist Reumatologie, competenţă ecografie generală şi aparat locomotor, şef Compartiment Medicină internă

Program ecografie aparat locomotor
ZiuaIntervalul orar
Luni09:00 - 10:00 ; 14:30 - 17:30
Marţi13:00 - 14:00 ; 18:30 - 19:00
Miercuri14:30 - 15:00
Joi09:00 - 14:00
Vineri10:00 - 13:00

Dr. Daniela Nicoleta Popescu, medic specialist Medicină internă, medic specialist Reumatologie, competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Program ecografie aparat locomotor
ZiuaIntervalul orar
Miercuri17:00 - 20:00

Elastografie hepatică

Dr. George Gherlan, medic primar Boli infecţioase, doctor în ştiinţe medicale, asistent universitar

Program elastografie hepatică
Luni şi Joi14:30 - 15:30 şi 16:30 - 18:00
Marţi14:30 - 16 şi 17:00 - 18:00
Miercuri14:30 - 15:00 şi 16:30 - 20:00
Vineri14:30 - 16:00

Radiologie digitală

Program radiologie digitală
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri07:00 - 19:00

Mamografie digitală

Program mamografie digitală
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 19:00

Endoscopie

Dr. Horaţiu Teodorescu, medic primar Gastroenterologie, doctor în ştiinţe medicale şef Compartiment Gastroenterologie

Program endoscopie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 1 noiembrie - 3 noiembrie, Dr. Horaţiu Teodorescu nu are program.

Colonoscopie

Dr. Horaţiu Teodorescu, medic primar Gastroenterologie, doctor în ştiinţe medicale, şef Compartiment Gastroenterologie

Program colonoscopie
ZiuaIntervalul orar
Joi08:00 - 12:00
Vineri09:00 - 12:00
Atentionare !

În perioada 1 noiembrie - 3 noiembrie, Dr. Horaţiu Teodorescu nu are program.

Osteodensitometrie

Program Osteodensitometrie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 19:00

R.M.N. şi C.T.

Program R.M.N. şi C.T.
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 20:00
Sâmbătă08:00 - 14:00

Kinetoterapie şi Gimnastică de recuperare

Sâmbăta, programul fizio-kinetoterapeuţilor şi kinetoterapeuţilor este între 08:00 şi 13:00. Serviciul se asigură prin rotaţie, cu programare.


Dr. Mariana Stan, medic primar recuperare, medicină fizică şi balneologie, medic specialist medicina culturii fizice şi balneofizioterapie, competenţă acupunctură, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi, Joi şi Vineri14:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 16:00

Dr. Gabriela Matache, medic specialist balneolog

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Sâmbătă10:00 - 12:30

Mădălina Radu Tanase, fizio-kinetoterapeut

Program fizioterapie şi recuperare
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 13:30

Andrei Cristea, kinetoterapeut

Program recuperare
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Martii şi Joi13:30 - 21:00

Iuliana Nicoleta Zamfirache - fizio-kinetoterapeut

Program fizioterapie şi recuperare
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Florina Boşcan - kinetoterapeut

Program fizioterapie şi recuperare
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 13:30

Electroterapie recuperatorie

Sâmbăta, programul fizioterapeuţilor este între 08:00 şi 13:00. Serviciul se asigură prin rotaţie, cu programare.


Mădălina Radu Tanase, fizio-kinetoterapeut

Program proceduri
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 13:30

Iuliana Nicoleta Zamfirache - fizio-kinetoterapeut

Program proceduri
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Fitness Gimnastică de întreţinere

Sâmbăta, programul specialiştilor este între 08:00 şi 13:00. Serviciul se asigură prin rotaţie, cu programare.


Alina Niculae profesor de gimnastică, coordonator Departament Cultură fizică şi Recuperare medicală

Program fitness
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Florin Badea, profesor de sport

Program gimnastică de întreţinere
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 13:30

Masaj şi Reflexoterapie

Sâmbăta, programul specialiştilor este între 08:00 şi 13:00. Serviciul se asigură prin rotaţie, cu programare.


Mariana Mihalache, maseur

Program masaj şi reflexoterapie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 13:30

Mihai Manolache, maseur

Program masaj şi reflexoterapie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 13:30

Corvin-Georgian Mihailă, maseur

Program masaj şi reflexoterapie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Delia Lăpădătoni, maseur

Program masaj şi reflexoterapie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Loredana Cristescu, maseur

Program masaj şi reflexoterapie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Saună

Program saună
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 20:00
Sâmbătă08:00 - 12:00, cu programare