Orar servicii medicale pe specialităţi, luna August

Informaţii despre structura paginii şi modul de accesare a datelor.
Fiecare specialitate medicală este titlu de nivel 2. Numele fiecărui medic sau specialist dintr-o specialitate medicală este buton şi poate fi apăsat. Prin apăsare, tasta SPAŢIU sau tasta ENTER, se poate accesa secţiunea care conţine orarul medicului sau specialistului respectiv. Cititorul dumneavoastră de ecran vă va informa despre starea secţiunii respective, "extinsă sau "redusă". Recomandare : căutaţi între titlurile de nivel 2 specialitatea medicală de care aveţi nevoie şi apoi accesaţi programul medicilor din specialitatea respectivă.


Orarul medicilor şi specialiştilor Centrului poate suferi modificări neplanificate. De aceea vă rugăm să contactaţi Centrul nostru pentru detalii suplimentare.
Vă mulţumim.



Analize de laborator

Cabinetul de recoltări pentru analize se află la parterul clădirii Spitalului General. Personalul Centrului vă va îndruma către acest cabinet.

Programul Laboratorului
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri07:00 - 19:00
Sâmbătă şi Duminică07:00 - 11:00
Atentionare !

În funcţie de volumul de lucru, programul poate suferi modificări. Vă rugăm să verificaţi telefonic programul de recoltare în zilele de Sâmbătă şi Duminică.

Atentionare !

În atenţia beneficiarilor de servicii decontate de Casa de Asigurări de Sănătate :
Programul Laboratorului în cadrul contractului cu C.A.S. este de Luni până Vineri, în intervalul orar 07:00 - 19:00. În zilele de Sâmbătă, Duminică şi Sărbători legale nu este program.

Alergologie şi Imunologie clinică

Dr. Elena Violeta Mădălan, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi08:30 - 12:30 şi 14:00 - 17:00
Atentionare !

În perioadele 23 august - 31 august, Dr. Elena Mădălan nu are program.

Boli infecţioase şi tropicale

Prof. Dr. Petre Calistru, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, competenţă Boli tropicale

Pentru informatii in legatura cu programul de consultatii al Prof. Dr. Petre Calistru, va rugam sa contactati Centrul prin e-mail (centru@cdt-babes.ro) sau telefon (021 317.95.03).

Prof. Dr. Emanoil Ceauşu, medic primar, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Vineri16:00 - 19:00

Dr. George Sebastian Gherlan, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, asistent universitar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi14:30 - 18:00
Marţi14:30 - 17:00
Miercuri15:00 - 20:00
Vineri14:30 - 16:00
Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Joi16:30 - 18:00
Marţi şi Vineri14:30 - 16:00

Dr. Mădălina Neaţă, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Dr. Rodica Rusu - medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri14:00 - 16:00

Cardiologie

Dr. Liliana Ştefan, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri14:00 - 20
Marţi, Joi şi Vineri08:00 - 14:00
Program ecografie cardiacă
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri16:00 - 20:00
Marţi şi Vineri08:00 - 09:30 şi 10:30 - 12:00
Joi08:00 - 09:30 şi 10:00 - 14:30
Atentionare !

În perioadele 1 august - 2 august şi 14 august - 16 auguast, Dr. Liliana Ştefan nu are program.

Dr. Angelica Nour-Dincă, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00 şi 16:00 - 19:00
Joi08:00 - 12:00

Dr. Irina Macovei-Dorobanţu, medic specialist Cardiologie

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Marţi08:00 - 14:00
Miercuri, Joi şi Vineri14:00 - 20:00

Electrocardiogramă de efort

Program electrocardiogramă de efort (ECG)
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00
Atentionare !

ECG de efort se face doar cu recomandare scrisa de la medicul specialist cardiolog. Este necesara prezentarea unei ecografii cardiace de data recenta. Pacienţii trebuie să ia tratamentul pentru tensiune înainte de efectuarea investigaţiei, să nu ia medicamente beta-blocante, să mănânce înainte de efectuarea testului.

Arteriograf Tensiomed

Program Arteriograf Tensiomed
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Chirurgie generală

Dr. Sorin Şoşoiu - medic primar, competenţă chirurgie laparoscopică, şef Compartiment Specialităţi chirurgicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri12:00 - 14:00

Dr. Alexandru Bumbac, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 14:00
Marţi, Miercuri şi Joi08:00 - 15:30
Vineri08:00 - 15:00

Dr. Anna-Maria Tănase, medic primar

Program consultaţie şi ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni17:30 - 20:00
Joi15:30 - 18:00

Dr. Victor Florescu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi15:00 - 19:00

Chirurgie oncologică

Dr. Cezar Stroescu, medic primar chirurgie oncologică

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Joi16:30 - 19:00

Chirurgie O.R.L.

Dr. Daniela Mischie, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, competenţă în chirurgie endoscopică O.R.L.

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Sâmbătă10:00 - 14:00

Chirurgie pediatrică

Dr. Viorel Danilă, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni19 august, între 12:00 - 13:30

Chirurgie plastică, estetică şi reparatorie

Dr. Ana-Luminiţa Bănacu, medic primar chirurgie plastică şi reparatorie

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni17:00 - 19:00
Atentionare !

În perioada 1 august - 31 august, Dr. Ana-Luminiţa Bănacu nu are program.

Dr. Patrick Semionov, medic specialist chirurgie plastică

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi şi Joi16:30 - 19:00

Chirurgie vasculară

Prof. Dr. Mircea Emil Pătruţ, medic primar, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi09:00 - 10:30

Dr. Rafael Halpern, medic primar, competenţă ecografie Doppler vascular

Pentru informaţii în legătură cu programul de consultaţii al Dr. Rafael Halpern, vă rugăm să contactaţi Centrul prin e-mail (centru@cdt-babes.ro) sau telefon (021 317.95.03).

Flebologie

Dr. Alexandru Bumbac, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Prof. Dr. Mircea Emil Pătruţ, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi09:00 - 10:30

Dr. Rafael Halpern, medic primar, competenţă ecografie Doppler vascular

Pentru informaţii în legătură cu programul de consultaţii al Dr. Rafael Halpern, vă rugăm să contactaţi Centrul prin e-mail (centru@cdt-babes.ro) sau telefon (021 317.95.03).

Dermatologie şi Venerologie

Dr. Gabriela Florescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi şi Joi14:00 - 20:00
Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00

Prof. Dr. Oana Coman, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
20 august12:00 - 14:00
23 august11:30 - 13:00

Dr. Ioana Silvia Simian, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi şi Joi08:30 - 12:00
Miercuri18:00 - 20:00
Sâmbătă09:00 - 14:00

Diabet, nutriţie şi boli metabolice

Dr. Raluca Sanda Vişan, medic primar Diabet, Nutriţie şi boli metabolice

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri15:00 - 17:30

Dr. Marilena Constantin, medic specialist Diabet, nutriţie şi boli metabolice, medic primar Medicină generală

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri09:00 - 12:30 şi 15:00 - 20:00
Sâmbătă08:30 - 12:30
Duminică10:30 - 14:30

Endocrinologie

Dr. Cristina Daniela Ene, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 16:00
Marţi, Joi şi Vineri10:00 - 14:00
Miercuri08:00 - 15:00
Program ecografie tiroidă
ZiuaIntervalul orar
Luni14:00 - 16:00
Marţi10:00 - 14:00
Miercuri14:00 - 15:00
Joi08:00 - 11:00
Vineri08:00 - 10:00

Epidemiologie imunizări vaccinuri

Dr. Tatiana Carata-Dejoianu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Gastroenterologie

Dr. Mărioara Casian, medic primar, competenţă ecografie generală

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Joi14:00 - 20:00
Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 11:00 şi 12:00 - 14:00
Marţi09:00 - 11:00
Joi14:00 - 14:30 şi 15:30 - 20:00
Vineri08:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 2 august - 18 auguast, Dr. Mărioara Casian nu are program.

Dr. Irina Ungureanu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Vineri14:00 - 20:00
Marţi, Miercuri şi Joi08:00 - 14:00

Dr. Larisa-Elena Ursan-Fulger. medic specialist, competenţă ecografie abdominală generală, endoscopie digestivă diagnostică

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Vineri14:00 - 14:30 şi 16:30 - 20:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri10:00 - 11:00
Joi10:00 - 12:00
Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Vineri14:00 - 15:30 şi 16:30 - 20:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri şi Joi08:00 - 09:00 şi 10:00 - 11:00

Dr. Bogdan-Ionuţ Slăvulete - medic specialist, competenţă ecografie abdominală generală, endoscopie digestivă diagnostică

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 13:00
Marţi15:00 - 20:00
Miercuri, Joi şi Vineri08:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 15 august - 25 auguast, Dr. Bogdan-Ionuţ Slăvulete nu are program.

Dr. Andreea Vătafu (Cazan), medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri, Joi şi Vineri17:00 - 20:00

Dr. Daniela Tăbăcelia, medic specialist, competenţă ecografie generală, endoscopie intervenţională

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Joi15:30 - 20:00

Ginecologie şi Obstetrică

Dr. Claudia Daniela Ştefănescu, medic primar, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie şi ecografie endovaginală, de sarcină, monitorizare ovulaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 14:00 şi 16:00 - 20:00
Marţi, Joi şi Vineri08:00 - 16:00

Dr. Aliona Chiriţă, medic specialist

Program consultaţie şi ecografie endovaginală, de sarcină, monitorizare ovulaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi14:00 - 20:00
Vineri13:00 - 20:00

Dr. Elena Borza, medic primar

Program ecografie endovaginală
ZiuaIntervalul orar
Marţi şi Miercuri17:00 - 20:00

Hematologie

Dr. Anca Simionescu (Aparu), medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri, Joi şi Vineri08:00 - 14:00
Marţi14:00 - 20:00

Medicina generală

Dr. Marilena Constantin, medic primar Medicină generală, medic specialist Diabet, nutriţie şi boli metabolice

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri15:00 - 20:00
Sâmbătă08:30 - 12:30
Duminică10:30 - 14:30

Dr. Tatiana Carata-Dejoianu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Dr. Viorica Ivanciu, medic Medicină generală

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Joi14:00 - 20:00

Medicina internă

Prof. Dr. Daniela Bartoş, medic primar Boli interne, medic specialist Cardiologie, medic specialist Sănătate publică, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi16:00 - 18:00

Dr. Magdalena Zidu, medic primar, competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 14:00 şi 14:30 - 18:00
Marţi13:00 - 19:00
Miercuri08:00 - 16:00
Joi şi Vineri08:00 - 14:00
Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 10:00, 12:00 - 14:00 şi 14:30 - 18:00
Marţi14:00 - 16:30
Miercuri08:00 - 10:00 ; 12:00 - 16:00
Joi şi Vineri08:00 - 10:00 ; 12:00 - 14:00
Program ecografie aparat locomotor şi de părţi moi
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 10:00, 12:00 - 14:00 şi 14:30 - 18:00
Marţi14:00 - 15:30
Miercuri08:00 - 10:00 şi 12:00 - 16:00
Joi şi Vineri08:00 - 10:00 şi 12:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 19 august - 23 august, Dr. Magdalena Zidu nu are program.

Dr. Irina Ungureanu, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Vineri14:00 - 20:00
Marţi, Miercuri şi Joi08:00 - 14:00

Dr. Angelica Nour-Dincă, medic primar

Program consultaţie şi ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Joi08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00 şi 16:00 - 19:00
Vineri07:00 - 14:00

Dr. Marta Albulescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi şi Joi08:00 - 13:30
Miercuri14:00 - 18:00

Dr. Paul Mâinea, medic primar, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Marţi08:00 - 14:00
Miercuri şi Joi14:00 - 20:00
Vineri09:00 - 14:00

Nefrologie

Dr. Loredana Lazariuc, medic specialist

Program consultaţie
În săptămânile impare, de Luni până Vineri, între 08:00 - 10:00 şi 12:30 - 13:30. În săptămânile pare, Luni, Miercuri şi Vineri, între 15:00 - 20:00.

Dr. Lavinia Raluca Ene, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi, Joi şi Vineri08:00 - 14:00
Miercuri14:00 - 20:00

Dr. Livia Stoica, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri12:30 - 13:30

Neurologie adulţi

Dr. Mihnea Pastia, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi şi Joi15:00 - 18:30
Atentionare !

În ziua de 1 august, Dr. Mihnea Pastia nu are program.

Dr. Ana-Maria Enachi, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri15:00 - 19:00

Neurochirurgie

Prof. Dr. Danil Adam, medic primar Neurochirurgie

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Joi16:00 - 18:00

Oftalmologie

Dr. Raluca Ungureanu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:30 - 14:30
Marţi şi Joi14:00 - 20:00
Vineri9 august şi 23 august, între 08:00 - 14:00.
2 august, 16 august şi 30 august, între 14:00 - 20:00.

Dr. Corina-Ioana Avram, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri14:30 - 20:00
Marţi şi Joi08:00 - 14:00
Vineri2 august, 16 august şi 30 august, între 08:00 - 14:00.
9 august şi 23 august, între 14:00 - 20:00.

Dr. Elena Livia Popescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Sâmbătă09:00 - 12:00

Oncologie

Dr. Raluca Maria Fostea, medic specialist Oncologie medicală

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Marţi14:00 - 20:00
Miercuri şi Joi08:00 - 14:00
Vineri9 august şi 23 august, între 08:00 - 14:00.
2 august, 16 august şi 30 august, între 14:00 - 20:00.

Dr. Mihaela Teodorescu (Albu), medic specialist Oncologie medicală

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Marţi08:00 - 14:00
Miercuri şi Joi 14:00 - 20:00
Vineri2 august, 16 august şi 30 august, între 08:00 - 14:00.
9 august şi 23 august, între 14:00 - 20:00.

Prof. Dr. Ion Bălănescu - medic primar Oncologie generala, ginecologie oncologica si chimioterapie, medic titular al Academiei de Ştiinţe Medicale

Program consultaţie
Pentru informaţii în legătură cu programul Prof. Dr. Ion Bălănescu, vă rugăm să contactaţi Centrul nostru la numărul de telefon 021 317.95.03 sau să trimiteţi un e-mail la adresa centru [at] cdt-babes.ro.

Ortopedie şi Traumatologie

Dr. Laura Liliana Florescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni14:30 - 19:00
Marţi şi Joi09:00 - 11:30
Miercuri11:30 - 15:00

Prof. Dr. Dumitru Stănculescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi14:30 - 17:00
Miercuri15:00 - 17:00

Dr. Marius Stănescu, medic primar; competenţă în chirurgia artroscopică, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Vineri16:00 - 19:30.

Dr. Gheorghe Pavelescu, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, competenţă chirurgie spinală

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Miercuri şi Vineri08:00 - 13:00
Joi12:00 - 15:00

Dr. Ioan Marian Fodor, medic primar Ortopedie pediatrică

Program consultaţie
Pentru informaţii în legătură cu programul de consultaţii al Dr. Ioan Marian Fodor, vă rugăm să contactaţi Centrul prin e-mail (centru@cdt-babes.ro) sau telefon (021 317.95.03).

ORL Otorinolaringologie

Dr. Larisa Boacă, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi08:00 - 14:00
Marţi şi Miercuri14:00 - 20:00
Vineri9 august şi 23 august, între 08:00 - 14:00.
2 august, 16 august şi 30 august, între 14:00 - 20:00.

Dr. Ramona Ungureanu, medic primar, supraspecializare Foniatrie

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi14:00 - 20:00
Marţi şi Miercuri08:00 - 14:00
Vineri2 august, 16 august şi 30 august, între 08:00 - 14:00.
9 august şi 23 august, între 14:00 - 20:00.
Atentionare !

În perioadele 1 august - 4 august, Dr. Ramona Ungureanu nu are program.

Dr. Daniela Mischie, medic primar, doctor în ştiinţe medicale, competenţă chirurgie endoscopică ORL

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Sâmbătă10:00 - 13:00

Pediatrie

Dr. Adela Brînzan, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi14:00 - 20:00
Vineri2 august, 16 august şi 30 august, între 08:00 - 14:00.
9 august şi 23 august, între 14:00 - 20:00.

Dr. Daniela Popescu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri16:00 - 20:00
Marţi şi Joi08:00 - 12:00
Vineri9 august şi 23 august, între 08:00 - 14:00.
2 august, 16 august şi 30 august, între 14:00 - 20:00.

Dr. Rodica Rusu, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri14:00 - 16:00

Pneumologie

Dr. Andreea Vlad, medic specialist

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi şi Joi14:00 - 20:00
Miercuri08:00 - 13:00
Vineri08:00 - 14:00

Dr. Luminiţa Ambert, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Marţi, Joi şi Vineri08:00 - 11:30 şi 12:00 - 14:00
Miercuri14:00 - 20:00

Dr. Simona Ştefania Bucşa Dobre, medic primar, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Psihiatrie

Dr. Rodica Cristina Dogaru, medic primar

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni14:00 - 19:30
Marţi şi Joi07:30 - 14:00
Miercuri14:00 - 19:00
Vineri08:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 19 august - 23 august, Dr. Rodica Cristina Dogaru nu are program.

Psihoterapie

Cornelia Haidar, psiholog clinician autonom, psiholog Psihologia transporturilor (în supervizare), psiholog Psihologia muncii şi organizaţională (în supervizare), psihoterapeut (în supervizare)

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri14:00 - 20:00

Eugenia Fedorovici - psiholog clinician autonom cu drept de liberă practică

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi11:00 - 20:00
Miercuri şi Joi14:00 - 20:00

Olga Dezso - psihoterapeut cognitiv-comportamental

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni14:00 - 19:00
Marţi şi Joi14:00 - 18:00

Reumatologie

Dr. Magdalena Zidu, medic specialist, competenţă ecografie generala si aparat locomotor

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 14:00 şi 14:30 - 18:00
Marţi13:00 - 19:00
Miercuri08:00 - 16:00
Joi şi Vineri08:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 19 august - 23 august, Dr. Magdalena Zidu nu are program.

Stomatologie, Clinica de Ortodonţie şi estetică dentofacială Dr. Anca Oltean

Dr. Anca Oltean, medic primar Ortodonţie

Program consultaţie, intervenţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi12:00 - 20:00
Miercuri08:30 - 12:30
Joi13:30 - 20:00

Stomatologie, Clinica Stomatologică Dr. Zaharia

Pedodonţie şi Odontoterapie
    Dr. Sofia Zaharia, medic specialist Stomatologie generală

Program consultaţie, intervenţie
ZiuaIntervalul orar
Luni09:00 - 19:00
Miercuri14:00 - 19:00
Vineri17:00 - 19:00

Endodonţie

Pentru serviciile de Endodonţie, vă rugăm să contactaţi Clinica Stomatologică Dr. Zaharia la numerele de telefon : 0737 89.66.88 şi 021 317.95.03 interior 215.

Protetică dentară
    Dr. Stătescu Eveline, medic specialist Protetică dentară

Program consultaţie, intervenţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi09:00 - 13:00
Joi14:00 - 19:00

Chirurgie orală şi Implantologie

Pentru serviciile de Chirurgie orală şi Implantologie, vă rugăm să contactaţi Clinica Stomatologică Dr. Zaharia la numerele de telefon : 0737 89.66.88 şi 021 317.95.03 interior 215.

Stomatologie, Cabinet Medical Individual Dr. Petronela Macovei

Dr. Petronela Macovei, medic dentist

Program consultaţie, intervenţie
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri13:00 - 20:00
Marţi, Joi şi Vineri10:00 - 16:00

Urologie şi Andrologie

Dr. Radu-Ioan Vărşăndan, medic primar

Program consultaţie şi ecografie urologică
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 12 august - 26 auguast, Dr. Radu-Ioan Vărşăndan nu are program.

Dr. Seyed Aghamiri, medic primar, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie şi ecografie urologică
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Ecografie generală

Urgenţe ecografie generală în zilele de luni, marţi şi vineri, în intervalul orar 08:00 - 09:00.

Dr. Magdalena Zidu, medic primar Medicină internă, competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 10:00
Marţi13:00 - 14:00, 15:00 - 16:30 şi 18:30 - 20
Miercuri08:00 - 10:00 şi 13:00 - 16:00
Joi şi Vineri09:00 - 15:00
Atentionare !

În perioada 19 august - 23 august, Dr. Magdalena Zidu nu are program.

Dr. George Gherlan, medic primar Boli infecţioase, doctor în ştiinţe medicale, asistent universitar

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Joi14:30 - 15:30 şi 16:30 - 18:00
Marţi14:30 - 16 şi 17:00 - 18:00
Miercuri14:30 - 15:00 şi 16:30 - 20:00
Vineri14:30 - 16:00

Dr. Mărioara Casian, medic primar Gastroenterologie

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 11:00 şi 12:00 - 14:00
Marţi09:00 - 11:00
Joi14:00 - 14:30 şi 15:30 - 20:00
Vineri08:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 2 august - 18 auguast, Dr. Mărioara Casian nu are program.

Dr. Angelica Nour-Dincă, medic primar Medicină internă, medic specialist Cardiologie

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Marţi08:00 - 14:00 şi 16:00 - 19:00
Joi08:00 - 14:00

Dr. Larisa-Elena Ursan-Fulger, medic specialist Gastroenterologie

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Vineri14:00 - 15:30 şi 16:30 - 20:00
Marţi08:00 - 14:00
Miercuri şi Joi08:00 - 09:00 şi 10:00 - 11:00

Bogdan-Ionuţ Slăvulete, medic specialist Gastroenterologie

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni13:00 - 14:00
Marţi14:00 - 15:00
Atentionare !

În perioada 15 august - 25 auguast, Dr. Bogdan-Ionuţ Slăvulete nu are program.

Dr. Mihai Mavru, medic primar chirurg

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Joi16:00 - 19:00

Dr. Geta Vancea, medic primar Boli infecţioase

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Miercuri16:00 - 18:00

Dr. Viorica Creţu, medic primar Pediatrie, doctor în ştiinţe medicale

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
1 augustîntre 17:00 - 20:00
Atentionare !

Serviciul este acordat doar copiilor între 0 şi 18 ani.

Dr. Anna-Maria Tănase, medic primar Chirurgie generală

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni17:30 - 20:00
Joi15:30 - 18:00

Dr. Daniela Tăbăcelia, medic specialist Gastroenterologie, ; competenţă ecografie generală, endoscopie intervenţională

Programecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Joi15:30 - 18:00

Dr. Gabriela Scurtu, medic primar Pediatrie

Program ecografie generală
ZiuaIntervalul orar
Luni14:00 - 16:00

Ecografie cardiacă

Dr. Liliana Ştefan, medic primar Cardiologie

Program ecografie cardiacă
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri16:00 - 20:00
Marţi, Joi şi Vineri08:00 - 09:30 şi 10:30 - 11:00
Atentionare !

În perioadele 1 august - 2 august şi 14 august - 16 august, Dr. Liliana Ltefan nu are program.

Ecografie ginecologică endovaginală, ecografie de sarcină, monitorizare ovulaţie / Colposcopie

Dr. Claudia Daniela Ştefănescu, medic primar Obstetrică şi Ginecologie, doctor în ştiinţe medicale

Program ecografie ginecologică
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 14:00 şi 16:00 - 20:00
Marţi, Joi şi Vineri08:00 - 16:00

Dr. Aliona Chiriţă, medic specialist Obstetrică şi Ginecologie

Program ecografie ginecologică
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri08:00 - 10:00
Marţi şi Joi14:00 - 16:00
Vineri15:00 - 20:00

Dr. Elena Borza, medic primar Obstetrică şi Ginecologie

Program colposcopie
ZiuaIntervalul orar
Marţi şi Miercuri17:00 - 20:00

Ecografie mamară

Dr. Aida Mihailovici, medic specialist Radiologie şi Imagistică medicală

Program ecografie mamară
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Joi18:00 - 18:00
Vineri08:00 - 12:00

Ecografie tiroidă

Dr. Cristina Daniela Ene, medic specialist Endocrinologie

Program ecografie tiroidă
ZiuaIntervalul orar
Luni14:00 - 16:00
Marţi10:00 - 14:00
Miercuri14:00 - 15:00
Joi08:00 - 11:00
Vineri08:00 - 10:00

Dr. Gabriela Scurtu, medic primar Pediatrie

Program ecografie tiroidă
ZiuaIntervalul orar
Luni14:00 - 16:00

Ecografie Doppler

Dr. Marinela Circa – medic primar Cardiologie, competenţă ecografie Doppler vascular

Program ecografie Doppler
ZiuaIntervalul orar
Luni şi Miercuri15:00 - 19:00
Atentionare !

În ziua de 7 august, Dr. Marinela Circa nu are program.

Dr. Rafael Halpern – medic primar Chirurgie cardiovasculară, competenţă ecografie Doppler vascular

Pentru informaţii în legătură cu programul de consultaţii al Dr. Rafael Halpern, vă rugăm să contactaţi Centrul prin e-mail (centru@cdt-babes.ro) sau telefon (021 317.95.03).

Dr. Gabriela Scurtu, medic primar Pediatrie

Program ecografie Doppler vasculară şi arterială
ZiuaIntervalul orar
Luni14:00 - 16:00

Ecografie urologică

Dr. Radu-Ioan Vărşăndan, medic primar Urologie

Program ecografie urologică
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 12 august - 26 auguast, Dr. Radu-Ioan Vărşăndan nu are program.

Dr. Seyed Aghamiri, medic primar Urologie, doctor în ştiinţe medicale

Program ecografie urologică
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 14:00

Ecografie aparat locomotor şi de părţi moi

Dr. Magdalena Zidu, medic primar Medicină internă, medic specialist Reumatologie, competenţă ecografie generală şi aparat locomotor

Program ecografie aparat locomotor
ZiuaIntervalul orar
Luni08:00 - 10:00, 12:00 - 14:00 şi 14:30 - 18:00
Marţi14:00 - 15:30
Miercuri08:00 - 10:00 şi 12:00 - 16:00
Joi şi Vineri08:00 - 10:00 şi 12:00 - 14:00
Atentionare !

În perioada 19 august - 23 august, Dr. Magdalena Zidu nu are program.

Dr. Matei Teodorescu - medic specialist Recuperare medicală, Medicină fizică şi Balneologie

Program ecografie aparat locomotor
ZiuaIntervalul orar
Marţi16:00 - 19:00
Miercuri16:00 - 19:00

Dr. Gabriela Scurtu, medic primar Pediatrie

Program ecografie de părţi moi
ZiuaIntervalul orar
Luni14:00 - 16:00

Elastografie hepatică

Dr. George Gherlan, medic primar Boli infecţioase, doctor în ştiinţe medicale, asistent universitar

Program elastografie hepatică
Luni şi Joi16:30 - 18:00
Marţi14:30 - 16
Miercuri şi Vineri14:30 - 16:00

Radiologie digitală

Program radiologie digitală
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri07:00 - 19:00

Mamografie digitală

Program mamografie digitală
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 19:00

Osteodensitometrie

Program Osteodensitometrie
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri12:30 - 19:00

R.M.N. şi C.T.

Program R.M.N. şi C.T.
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 20:00
Sâmbătă08:00 - 14:00

Kinetoterapie şi Gimnastică de recuperare

Sâmbăta, programul fizio-kinetoterapeuţilor şi kinetoterapeuţilor este între 08:00 şi 13:00. Serviciul se asigură prin rotaţie, cu programare.


Dr. Mariana Stan, medic primar recuperare, medicină fizică şi balneologie, medic specialist medicina culturii fizice şi balneofizioterapie, competenţă acupunctură, doctor în ştiinţe medicale

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi, Joi şi Vineri14:00 - 20:00

Dr. Gabriela Matache, medic specialist balneolog

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Sâmbătă10:00 - 12:30

Dr. Matei Teodorescu - medic specialist Recuperare medicala, Medicina fizica si Balneologie

Program consultaţie
ZiuaIntervalul orar
Marţi şi Miercuri16:00 - 19:00

Andrei Cristea, kinetoterapeut

Program recuperare
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Iuliana Nicoleta Zamfirache - fizio-kinetoterapeut

Program fizioterapie şi recuperare
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Florina Boşcan - kinetoterapeut

Program fizioterapie şi recuperare
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 13:30

Electroterapie recuperatorie

Sâmbăta, programul fizioterapeuţilor este între 08:00 şi 13:00. Serviciul se asigură prin rotaţie, cu programare.


Iuliana Nicoleta Zamfirache - fizio-kinetoterapeut

Program proceduri
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri08:00 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Florina Boşcan - kinetoterapeut

Program fizioterapie şi recuperare
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 13:30

Fitness Gimnastică de întreţinere

Sâmbăta, programul specialiştilor este între 08:00 şi 13:00. Serviciul se asigură prin rotaţie, cu programare.


Alina Niculae profesor de gimnastică, coordonator Departament Cultură fizică şi Recuperare medicală

Program fitness
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Florin Badea, profesor de sport

Program gimnastică de întreţinere
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 13:30

Corvin-Georgian Mihailă, profesor de cultură fizică

Program masaj şi reflexoterapie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Masaj şi Reflexoterapie

Sâmbăta, programul specialiştilor este între 08:00 şi 13:00. Serviciul se asigură prin rotaţie, cu programare.


Mihai Manolache, maseur

Program masaj şi reflexoterapie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 13:30

Delia Lăpădătoni, maseur

Program masaj şi reflexoterapie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Loredana Cristescu, maseur

Program masaj şi reflexoterapie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri07:30 - 14:00
Marţi şi Joi13:30 - 21:00

Denisa Fieraru, maseur

Program masaj şi reflexoterapie
ZiuaIntervalul orar
Luni, Miercuri şi Vineri14:00 - 21:00
Marţi şi Joi07:30 - 14:00

Saună

Program saună
ZiuaIntervalul orar
De Luni până Vineri08:00 - 20:00
Sâmbătă şi Dumiinică08:00 - 12:00, cu programare